Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСереда, 30.09.2020, 09:31

Головна » 2019 » Грудень » 20 » Андріївські вечорниці
Андріївські вечорниці

“Гей, на наших вечорницях
Хто сумний – розвеселиться!”

З–поміж найбільших зимових свят чи не найвеселішим та найочікуванішим був день Андрія, 13 грудня, коли, за українським звичаєм, сільська молодь збиралася в одній хаті на так званих «великих» вечорницях, влаштовуючи там усілякі забави.
Де панує неповторний дух жартів та веселих пісень, де ллється повноводною рікою мелодійна українська пісня , де парубки силою міряються, а дівчата, наче квіточки мліють від задоволення приготування вареничків та вишивання ,там проходять зимовими вечорами веселі українські вечорниці.
Останні роки національний колорит все більше набуває популярності на святах. І це безперечно. Вся Європа захоплюється нашими неповторними стравами, традиціями, красою природи і дівочої вроди. .

З метою відтворення обряду проведення вечорниць у Білівському НВК «ЗОШ І – ІІІ ступенів – дитячий садок» були проведені українські вечорниці. Тут було розкрито красу обряду. Учні мали велике бажання відроджувати і оберігати народні звичаї, робити добре і мудре. Виконуючи багато пісень душі дітей були переповнені почуттям любові до рідного краю.
Це було свято народної мудрості та свято української народної пісні, бо які ж вечорниці без неї – милої, веселої, дорогої нам з дитинства – української народної пісні. На нашому святі були присутні справжні знавці народних звичаїв та обрядів, які популяризують українську народну пісню, відтворюють давні традиції та не дають згаснути народній творчості – фольклорний коллектив Ріпківського НВК «Калинка – Малинка».
Веселі конкурси, чарівне ворожіння, смачна калита - все дарувало радість. Але особливо були до смаку гарячі варенички, пироги з маком і узвар, якими пригощали усіх присутніх. Ми щиро дякуємо всім, хто залучився до підготовки та проведення цього свята.

Адміністрація Білівського НВК

Переглядів: 88 | Додав: arlischuk1989 | Рейтинг: 1.0/1